Şarkı Sözü Bul sitemize hoşgeldiniz...

Emre Kaya

Emre Kaya

Emre Kaya, yaklaşık 14 senedir besteci ve söz yazarı kimliği ile müzik sektörünün en çok aranan isimlerinden biridir.

Bu zamana kadar; Murat Dalkılıç, Bengü, Zeynep Dizdar, Niran Ünsal ve daha birçok sanatçı ile çalışarak her sene müzik sektörüne uzun yıllar unutulmayacak şarkılar kazandırdı. Bestecilik kariyerinde çok önemli bir yere sahip oldu ve 2009 yılında Yılın En İyi Bestecisi ödülünü aldı. Sadece bestecilik kimliği ile başarı sağlamadı, aynı zamanda birçok başarılı olmuş albümün müzik direktörlüğünü de yaptı. Ayrıca, geçtiğimiz senelerdeki albüm çalışmalarında da yorumcu kimliği ile bu işin üstadı olduğunu kanıtladı.

Yoğun ilgi üzerine sözü ve müziği yine kendine ait olan “Toz” isimli şarkısını sevenlerine bir sürpriz daha yaparak dijital platformlarda müzikseverlerin beğenisine sundu. “Toz” isimli başarılı single’ı ile uzun süre listelerin başında yer alan Emre Kaya, müzik çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

KENDİ AĞZINDAN EMRE KAYA BİYOGRAFİSİ

Emre Kaya, 1981 İzmir doğumlu. Müzik ile 6 yaşında cura çalarak tanışan Emre Kaya, bağlama, keman, gitar ve klarnet çalabiliyor. Müzik ile doğduğunu düşünen Emre Kaya, girdiği tüm müzik yarışmalarında kazandığı başarılarından da hız alarak söz ve beste çalışmalarına da başladığını söylüyor.

“Beni Al” isimli albümünde tüm söz ve müziklerini kendisinin yaptığını söyleyen Emre Kaya, “Şimdiye kadar birçok ünlü isimde şarkılarım vardı. Hepsi çok beğenildi ve sevildi” diyor.

Müziğin yanı sıra yüzücülük, otomobil ve motor sporları konusunda da iddialı olan Emre’nin birçok birinciliği bulunuyor. Emre Kaya samimi açıklamalarıyla da gönüllere taht kuruyor: “Henüz çok gencim. Ama başarı benim diğer adım gibi. Benim en büyük hedefim, bestelerim, şarkı sözlerim insanların yüreğinde bir yer kazansın. Ben müzik ile doğdum ve müzik ile hayatıma devam ediyorum.”

Albümleri
Aşifte / Lades Gibi Aklımdasın
Beni Al
Toz (Mart 2011)
Teşekkür Ederim (Şubat 2013)

Sanatçıya Ait Eserler