Şarkı Sözü Bul sitemize hoşgeldiniz...

Adnan Fırat

Adnan Fırat

Verdiği bestelerle bir çok albüme hayat veren Adnan Fırat, 14 şarkılık ilk solo albümü olan “Gerçekten Sevdiysen” isimli albümünü müzikseverlerin beğenisine sundu. Çıkış şarkısı “eksi bir (-1)” ile kısa sürede büyük kitlelere ulaşan sanatçının, prodüktörlüğü Doğan Karakaya’ya ait olan ilk albümü, Kaya Müzik etiketi ile sizlerle.

1996 yılından beri müzikle iç içe olan Adnan Fırat, Mustafa Toroslu’dan 3 yıl piyano-şan eğitimi, Nuri Candaş’tan opera-şan, Arif Sağ’dan halk müziği eğitimi ve Boğaziçi Musiki Cemiyeti’nden 4 yıl Türk müziği eğitimi almıştır. Halen Zehra Belevi’den şan dersleri almaya devam etmektedir.

İlk bestesini 2004 yılında yapan Adnan Fırat’ın, Kutsi’nin “sana ne” adlı albümündeki “bomboşum buralarda” isimli bestesi dinleyicilere ulaşan ilk bestesi olmuştur. “Olay olacak aşkımız”, “aşk celladı” ve “veda filmi” Kutsi’den dinlediğimiz diğer Adnan Fırat besteleridir.

Bengü’nün seslendirdiği “unut beni”, “ağız alışkanlığı” ve “yalan” diğer Adnan Fırat imzası taşıyan şarkılardır.

Ayrıca Asuman Krause “diyosun ki”, Elif Turan “öpmeye çalışma”, Sevda Karababa “aşkı kaçırdık”, Gülşah Buzlu “yani yok musun?” ve “gramaj”, Hakan Peker “antika aşk” ve “hayat sineması”, Kendi “Hollywood”, Levent Dörter “aşka saygımdan”, Pınar Darcan “dangıl dungul”, “yetişkin aptal” ve “can hasmım” isimli şarkılara imza atmıştır.

Adnan Fırat’ın 14 şarkıdan oluşan “gerçekten sevdiysen” isimli albümünün ilk klibi “eksi bir (-1)”, Senem Bay yönetmenliğinde 32 saat süren bir çalışma sonucunda çekildi. Klipte Adnan Fırat’a Adnan Fırat’ın “gerçekten sevdiysen” adlı albümünde 9 şarkıyı Erman Tazegül, 3 şarkıyı Hüseyin Çebişçi, 1 şarkıyı Ersin Bişken düzenledi ve piyanosu ile 1 şarkıya Miraç Çelenk eşlik etti.

Sanatçıya Ait Eserler